top of page

BİYOGRAFİSİ

1985'in 19 Mayıs'ında  doğdu.  

 

Nevşehirli, ve Nevşehirli olmak ona göre mutluluk vesilesi.  

 

Annesi Avanos ; babası Kozaklı’ dan. 

İlkokulu, ortaokulu ve liseyi derecelerle bitirdi. İlkokul haricinde tüm öğrenim hayatında yatılı okudu. Şehit Üsteğmen Mustafa Şimşek İlköğretim Okulu, İzmir Bornova Anadolu Lisesi, Kırşehir Fen Lisesi ve ardından Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği.  Son olarak da AİBÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon.

Üniversite boyunca bir çok sivil toplum kuruluşunun Yönetim Kurulu Üyelikleri ve Kurucu Genel Başkanlığı görevlerinde bulundu. Türkiye Fizyoterapistler Derneği'nin gençlik yapılanmasının temellerini atan ekipte yer aldı.

 

Ardından mezun olduğu sene Türkiye Fizyoterapistler Derneği ana kademesinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı yaptı.

 

Yeni Dünya Vakfı'nın Gençlik Kollarının Kuruculuğunu yaparak iki yıl Başkanlığını yürüttü.

İlim Yayma Cemiyeti Türkiye Geneli Gençlik Yapılanmasının ilk Başkanlığını iki sene yaptı. Ardından İYC Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 3 dönem yönetim kurulu üyeliğinden sonra İYC Ankara İstişare Kurulu üyesi olarak görevine devam etmekte.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Endonezya, Pakistan, Mali ve Malezya İş Konseylerinin Yürütme Kurulu Üyelikleri devam ediyor.

Son yapılan Genel Kurulda Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu Yönetim Kuruluna seçildi. Görevine devam ediyor.

2005 yılında Ankara'ya geldikten itibaren siyasetin göbeğinde ,

AK PARTİ' de görev alarak başladı siyasete. 

 

2008 yılında AK Parti Genel Merkez Gençlik Kollarında MKYK Üyesi seçildi. Gençlik Kolları MYK Üyesi olarak ,Genel Başkan Vekili (Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı)  göreviyle uzun yıllar görev yaptı.

 

2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde memleketi Nevşehir’den 3. Sıra Milletvekili Adayı gösterildi. 402 oy farkı ile seçilemedi.

 

Ardından yapılan Genel Kongrede Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle AK Parti Genel Merkez Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi seçildi ve 2018-2021 yılları arasında bu görevini sürdürdü.

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresinde yeniden Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle  Merkez Karar ve Yönetim Kurulu 'na seçilip AK Parti MKYK Üyesi olarak 3.Olağanüstü kongreye kadar bu görevini sürdürmüştür. 

 

 Aynı zamanda Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Ege Bölgesi/Afyonkarahisar İl Koordinatörüdür.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde memleketi Nevşehir'den 2.sıradan aday olup seçildi ve 28. Dönem Nevşehir Milletvekili olarak TBMM'de görevine devam etmektedir.

 

Aynı zamanda TBMM AK Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi, Türkiye - Avrupa Birliği Karma Parlamento Komisyonu Üyesidir. TÜRKPA Genç Parlamenterler Grubu Başkanıdır.

 

 Çok iyi derecede İngilizce bilir.

Evli , Kerem isminde bir oğlu var…

Velhasıl;

Doğdu, yaşıyor ve ölecek…

bottom of page